МЕДИЧНИЙ КОНТРОЛЬ У ТАБОРІ


 

Як здійснюється медичний контроль під час реєстрації дитини в табір?

 

Усі діти під час реєстрації в ДОТ «Дорожник» повинні пред'явити медичну довідку

(форма № 079/о) з інформацією про хронічні захворювання, перенесені інфекційні захворювання, профщеплення та епідемконтакт (дійсна 3 доби), а також пройти обов'язковий медичний експрес-огляд. Ті з них, кому протипоказане перебування в таборі за станом здоров'я, а також ті, що не мають повністю і правильно оформлених медичних документів, в табір не приймаються.

Медичними протипоказаннями для перебування дитини в ДОТ «Дорожник» є:

 • усі захворювання в гострому періоді;
 • усі форми туберкульозу різних органів і систем;
 • ревматизм в активному і ремісійному періоді, до зняття з диспансерного обліку;
 • набуті і вроджені вади серця і судин, у тому числі оперовані;
 • гіпертонічна хвороба;
 • захворювання крові і кровотворних органів;
 • епілепсія, інші судорожні припадки і їх еквіваленти;
 • гострі психічні захворювання і реактивні стани;
 • бронхоектатична хвороба, бронхіальна астма;
 • виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки;
 • гострий нефрит (не раніше 5 років після стихання гострого процесу), хронічний нефрит, нирковокам'яна хвороба, вроджені аномалії нирок, що супроводжуються порушенням їх функції;
 • цукровий діабет, тиреотоксикоз;
 • усі інфекційні, паразитарні захворювання шкіри (короста, грибкові ураження та ін.).

Діти мають бути щеплені згідно з віком.

Діти, що потребують санації зубів, мають бути просановані до заїзду в табір.

Діти, уражені педикульозом, повинні пройти санітарну обробку.

Якщо Вашій дитині необхідно впродовж зміни приймати будь-які медичні препарати на регулярній основі, Ви повинні письмово повідомити про це лікаря табору і передати йому ці препарати при відправці.

Якщо при відправці дитини в табір Ви вирішили сфальсифікувати її медичні документи, приховати інформацію про її фактичні хронічні захворювання, пам'ятайте: уся відповідальність за можливі наслідки цих дій лежить на Вас!

 

     

 

 

Як здійснюється медичний контроль впродовж табірної зміни?

 

У завдання медичного контролю під час табірної зміни входить спостереження за ходом адаптації дітей, впливом метеочинників на організм дитини, нагляд за дотриманням дітьми режимних моментів, правил безпеки і правил особистої гігієни, за організацією харчування, забезпечення правильного дозування фізичних навантажень і кліматичних процедур, вжиття необхідних заходів у разі виникнення патологічних реакцій у дитини.

У разі захворювання дитини їй буде надана своєчасна і ефективна медична допомога кваліфікованим медичним персоналом. Медичний пункт табору оснащений і укомплектований усіма необхідними медикаментами та обладнанням.

У таборі створені всі умови, як для надання екстреної медичної допомоги, так і для лікування впродовж зміни хворих дітей.

У разі необхідності надання дитині екстреної медичної допомоги, яку не в змозі здійснити медичний персонал табору (наприклад, хірургічне втручання при гострому нападі апендициту), дитина доставляється в Царичанську центральну районну лікарню або Дніпропетровську обласну дитячу клінічну лікарню. У таборі є власний автомобіль швидкої медичної допомоги.

Дитина, яка має скарги на погіршення здоров'я, повинна негайно повідомити про це своїм загоновим педагогам, після чого її огляне лікар і призначить необхідне лікування. Медичний пункт табору працює цілодобово.

У разі, якщо Ваша дитина захворіла в таборі, не турбуйтеся: їй буде надана кваліфікована медична допомога із застосуванням необхідних медичних препаратів, дитина видужає і продовжить відпочинок.

Лікування загострень хронічних захворювань, що є протипоказанням для відпочинку дитини в ДОТ «Дорожник» і не вказані в медичній довідці дитини, здійснюється за рахунок батьків або осіб, що їх замінюють.

Зараз частими є випадки, коли до адміністрації табору звертаються діти з проханням допустити їх до участі в спортивних змаганнях та інших заходах, не дивлячись на те, що в їх медичних довідках вказані заборонні діагнози. Іноді з цього приводу телефонують батьки, запевняючи, що всю відповідальність за наслідки вони беруть на себе. У таких випадках адміністрація повністю стає на сторону медичних працівників, які не допускають таких дітей до змагань чи інших заходів.

Відправляючи дитину в табір, Ви тим самим підтверджуєте, що вона не має медичних протипоказань для перебування в ДОТ «Дорожник», а в її медичні документи не внесена завідомо неправдива інформація. Крім того, Ви даєте дозвіл медичному персоналу, у разі потреби, робити рентгенівські знімки, необхідні аналізи, ін'єкції і здійснювати лікування Вашої дитини впродовж табірної зміни.

 

     

 

 

  <— попередня сторінка | наступна сторінка —>