ДИТИНА ПРОСИТЬСЯ ДОДОМУ


 

Буває так – дитина мріяла про поїздку в табір, але через якийсь час раптом стала проситься додому. Ваше завдання – не поспішати одразу ж забирати її з табору, треба прояснити ситуацію, розібратися в можливих причинах.

 

     

 

Чому дитина може проситися додому?

 

Причина № 1.

Адаптація дитини до нових для неї умов – це складний і копіткий процес, пов'язаний з необхідністю використання нею всіх умінь і навичок самостійності, концентрації усіх особистих якостей. Занадто часті розмови по телефону з родичами заважають цьому процесу. Почувши голос близьких, дитина починає сумувати і нудьгувати. Це може спровокувати бажання поїхати додому.

Що робити батькам?

Не треба турбувати дитину занадто частими телефонними розмовами. Не треба відвідувати дитину в таборі в перші 3-4 дні. Щоб дізнатися про стан дитини, зателефонуйте педагогам загону.

 

     

 

Причина № 2.

Рішення дитини емоційне й імпульсивне, викликане якимись негараздами: посварилася з друзями, хтось образив, не сподобалося зауваження вожатого, невдоволена виступом у конкурсі або змаганні. Іноді діти просто втомлюються від маси вражень і подій, їм здається – усе набридло, хочу додому. Зазвичай такі напади нудьги проходять дуже швидко.

Що робити батькам?

Уважно вислухайте, не лайте і не засуджуйте, постарайтеся зрозуміти і поспівчувати. Поговоріть по телефону з педагогами загону, з’ясуйте їхню думку.

Не треба, стрімголов летіти в табір рятувати своє чадо. Швидше за все, коли ви дістанетеся табору, настрій дитини вже покращає.

 

     

 

Причина № 3.

Ваша дитина так і не змогла адаптуватися в новому середовищі, не знайшла собі друзів, соромиться або боїться вожатих і вихователів. Тоді таке проведення часу відпочинком не назвеш, і користі від нього ніякої. Навпаки, дитина ще більше замкнеться в собі, невдалий досвід негативно відіб'ється на її психологічному стані.

Що робити батькам?

У такому разі краще забрати дитину додому. Перша різка зміна середовища виявилася для неї невдалою і травмуючою.

 

Невже дитина так і буде занадто домашньою і несамостійною?

 

Усе залежить від Вашого терпіння, витримки і мудрості. Привчайте дитину до колективу, до незнайомого середовища поступово. А коли підросте, трохи розкріпачиться, спробуйте відправити до дитячого табору ще раз. Вже більш підготовленою до розлуки з рідними і до нових знайомств. Адже бажано, щоб літній табір був присутнім у житті дитини. Тоді й неминучий процес її соціалізації пройде набагато легше і природніше.

 

     

 

 

  <— попередня сторінка | ​наступна сторінка —>